| Vladutttttt a întrebat:

Salut,
Maine vin la scoala agenti de la diverse companii din localitate si eu, fiind elev in clasa a 12-a, vreau sa stiu cat de important poate sa fie acel interviu pe care o sa-l dau. Nu m-am hotarat inca sa ma angajez, iar dupa ce termin liceul vreau sa merg mai departe la o facultate. Vreau sa stiu ce cauta ei mai exact, de ce vin si cu ce scop?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Salut

Daca iti doresti sa cunosti psihologia angajatorului si camc e tine de asta, dedica-ti 1-2 ore si cauta pe google depre " cum sa fiu mai prezentabil la interviu ' "cum sa fiu la un interviu de angajare " si tot asa.

Vei gasi N site-uri. Documenteaza-te putin despre asta. Fi mai diferit fata de srestul, iesi in evidenta cu ceva. Ai tu ceva, toti avem, important e sa iti identifici acel ceva.

Cat despre facultate, sfat : fa-o doar daca iti place, te atrage! stii ca ai un viitor in asta.

Spor http://www.visualeffect.org/

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de la firma la firma. Unii vin pentru a recruta personal cu liceu, altele vin sa bifeze o actiune, altele vin de curiozitate, sa vada pe viu nivelul vostru.

| Vladutttttt explică:

Multumesc pentru raspunsuri si imi pare rau ca nu pot sa dau decat la o persoana funda