| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! Mâine voi susține o testare psihologică și un test la limba engleză in cadrul unei probe eliminatorii care vor fi urmate peste câteva luni de proba scrisă la istorie si romana in cadrul unei unități de stat. Știe cineva dacă la aceasta proba eliminatorie, testarea psihologică respectiv engleză se dau note sau este cu admis sau respins si dacă da cam ce nota ar trebui sa scot? Îmi e greu sa mă orientez, asa dacă știu ca am x întrebări si fiecare întrebare valorează y puncte e usor sa te autoevaluezi, la asta mă refer. O zi buna!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In general, testarea psihologica se face ca un examen obligatoriu si eliminatoriu, pentru a fii acceptat intr-o scoala sau unitate de stat cu grad ridicat.
Engleza nu are nimic de aface cu testare psihologica, fiind un examen separat.
Rezultatul la un test psihologic poate fii: admis sau respins.
Succes!