| MadalinT00 a întrebat:

Mi-am depus dosarul la doua facultati si am fost admis la ambele.Problema este ca nu stiu unde sa ma duc.Am intrat la Drept si mi-ar placea o cariera in magistratura.In schimb, cealalta facultate este cea de Litere:specializare romana-engleza, dar nu mi-as dori sa fiu profesor.Cateva sfaturi daca puteti sa-mi dati?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am fost jurist asa ca eu te-as indemna sa urmezi dreptul.
Sigur ca o cariera in magistratura este frumoasa si banoasa, dar ai si mult de invatat si multa munca de facut.
De altfel, din formularea intrebarii, se pare ca si tu optezi tot pentru drept.

| sierra1 a răspuns:

" la Drept si mi-ar placea o cariera in magistratura"

"pecializare romana-engleza, dar nu mi-as dori sa fiu profesor"

păi...ți-ai răspuns singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la Drept ca profesori ajung toti prostii care nu-s in stare decat sa predea (vor sa fie pe placul copiilor) si sa nu i-a nici-unul bacul.

| Sebastiana12345 a răspuns:

Daca nu ai rude care sa fie avocatii sau etc sau nu ai bani zic sa nu. avocati ies pe banda in zilele astea..si eu am renuntat la drept ...mult noroc cei mai buni o sa aiba mereu loc de munca