| KeFakAici a întrebat:

Nu ma pot decide la ce facultate sa urmez. Am de ales intre "Economia turismului intern si international" si "Management- Marketing". As vrea sa stiu in ce domeniu se castiga mai bine si in care? (mai mult)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se castiga mai bine in doemniul in care esti mai bun si in care iti gasesti un loc mai bine platit.

Sau cu ai impresia de automat de la facultatea x iesi cu salariul y?

| DivineJudgement a răspuns:

ETII : 11223 Lei
MM : 11233 Lei
Frate serios? Daca tu nu poţi face minimul de efort să hotaraşti pentru tine măcar nu-i pune pe alţii să aleagă pentru tine. Fă Management Marketing indiferent că îţi place sau nu şi o să faci parte din noua generaţie de roboţei care nu au habar să decidă pentru ei dar vor facultăţi înalte şi bani din cer. O zi frumoasă!