| robert1998 a întrebat:

Salut, o intrebare am si eu : Cu ce meserie si unde ma pot angaja dupa ce urmez Facultate de Cinematografie si Facultatea de Litere! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| VitalyDeMarco a răspuns:

Pentru facultatea de litere cel mai probabil poti fi profesor, corector, critic literar, traducator, editor...In cinematografie ai putea alege dintr-o gama mai larga. Acum depinde si exact ce specializare alegi. Sper sa te ajute cat de cat raspunsul meu. Ceao

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Dupa cinematografie poti deveni regizor,actor, scenarist.iar dupa Litere profesor de romana, de engleza, franceza, translator sau traducator

| ursachy a răspuns:

La RATB deoarece tara noastra nu ne poate oferi mai mult, sau daca e caz fericit te baga profesor la vreun sat si stai pe 8 milioane pe luna ca salahoru dupa ce ai invatat o viata