Întrebare recomandată | Alexandru194 a întrebat:

Salut oameni buni!
Am terminat si eu cursurile de ospatar la eurodeal in Bucuresti, am obtinut diploma de ospatar cu nota 9, 50.
Am o nelamurire. cateva persoane mi-au spus ca e mai bine sa lucrezi la inceput intr-o cafenea, nu in restaurant pentru ca ar fi foarte greu la inceput direct in restaurant.
Avand in vedere ca practica nu am facut mult timp, ci doar o luna de zile si nu am prins prea multe dintr-ale ospatariei.
Am cautat pe net un loc sa ma angajez dar nu prea gasesc...
Daca ati putea sa lasati un link cu un anunt bun aici as aprecia enorm, dau funda!

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este mai bine sa lucrezi pentru inceput intr-o cafenea.

| express11 a răspuns:

Poti cauta pe google site cu angajari.dar cel mai bine este sa te duci sa cauti singur.