| blaablaablaaa a întrebat:

Salut, pentru cei care sunt in domeniu, stie cineva daca dupa ce ai absolvit facultatea de IT iti poti gasi repede un loc de munca?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti bun si iti dai interesul iti gasesti de munca inca din timpul facultatii.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă la o astfel de facultate aștepți până o termini ca să găsești ceva de lucru în domeniu, s-ar putea să nu fie prea ușor.
Ideea e să te implici în diverse proiecte încă din timpul facultății, să te faci cunoscut, să-ți faci un portofoliu și o experiență dovedibilă pe care să le poți lista în CV.

| daniellacatus a răspuns:

E ceva serios.
Nici nu trebuie sa termini facultatea ca te poti angaja.o sa vina directorul/direactoarea sau alt cineva si o sa va zica sa va angajeze in timpul liber pe 2500 lei noi adica 25.000.000 lei vechi. daca nu vr dupa ce termini facultatea imd te poti angaja. Funda?

| KodrutZ a răspuns (pentru daniellacatus):

In ce film ai vazut de-astea?

| suntserios a răspuns (pentru daniellacatus):

Lol ce raspuns de 2 lei...
macar de ai sti ca la facultate nu exista director.

lol inca rad la ce am citit

| PeFuga a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu stiu unde a vazut-o el, dar pot sa iti spun unde am vazut eu scenariul asta: frate-miu lucreaza de la sfarsitul anului 1 de facultate pe o gramada de bani la o firma cunoscuta in domeniul IT. Deci da, daca omul e priceput in ce face si e pasionat are sanse mari!

| blaablaablaaa explică (pentru PeFuga):

Si imi poti spune te rog cu ce se ocupa? Adica ce face in cadrul acelei firme.

| KodrutZ a răspuns (pentru PeFuga):

Bingo! Deci fratele tau era deja pasionat si super-bazat INAINTE sa termine facultatea. DIn raspunsul lui rezulta ca gata, orice code monkey de doi lei o sa se angajeze pe vreo 800 EUR ca gata, are ochi frumosi si o diploma.

| PeFuga a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, drept, fusese la cateva olimpiade de informatica inainte de facultate. dar cred ca si cineva care isi da interesul in timpul facultatii are sanse. Sunt companii care organizeaza internshipuri (platite) pentru studenti. Dupa cateva luni pe cei mai buni ii angajeaza...

| PeFuga a răspuns (pentru blaablaablaaa):

E software developer sau ceva de genul asta. Nu stiu exact laughing