| Sevilla a întrebat:

Salut am o corgenta la matematica, sunt clasa 10. Nu prea am invatat deloc tot anu la mate. Acuma fac meditatii dar imi vine foarte greu si nu stiu daca voi trece. nici nu stiu cu cine voi da. Ce sanse as avea sa trec? sad

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu sansele numai tu o stii daca le ai sau nu. in general nu prea se pica pe la corigente decat daca esti intr-adevar praf

| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Nu te ingrijora foarte tare, de obicei profesorii ( majoritatea dintre ei ) inchid un ochi cand este vorba de corigente. ACum, invata si tu sa faci macar cateva ecuatii sau ce faceati voi la clasa ceva mai usor, sa vada ca ai macar habar de ceva, nu te duce caine sur la vanatoare. Corigenta o vei da cu profesorul tau care ai facut tot anul matematica, iar tot el va face si subiectele.
Multa bafta! happy

| elyfel a răspuns:

Depinde daca inveti de nivelul care e limita iei daca nu. Orice fapta are consecinta ca nu cred ca era asa greu sa fi deschis macar cartea si sa-ti fi asigurat o nota de trecere.Are si lenea un pret.Pregates-te si o sa iei.Asta tine de tine.Pa pa

| Sevilla explică (pentru elyfel):

Am luat fratiii meiii!

| sasukeady a răspuns:

Eu am la Romana SN ( situatie neincheiata ). O dau pe 1-5 septembrie, si sunt cls a 9 a, trebuie sa trec a 10 a, sper. Un mic sfat la matematica invata ecuatiile de gradul 1, 2, inecuatii ca pe asta ne bazam ( asa imi spun profesorii de mate sa invat ecuatiile ca le voi avea la bac ). Acuma la romana eu unu invat tot de pe semestrul 2 ca nu am note pe sem. 2 si din ala ma asculta. La Romana eu unu cred ca e un pic mai greu ca daca inveti 3 lecturi din 6 si tragi la bilet si iti pica din ce nu ai invatat e naspa rau laughing. Iti urez bafta!