| alexpincu a întrebat:

Salut! Stie cineva daca ma pot transfera de la un liceu militar la un alt liceu militar? Ca as vrea sa ma transfer de la Craiova la Breazahappy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil transferul intre liceele militare!
Poti incerca sa vezi daca accepta comandantul unitatii tale... stiu ca liceele militare sunt foarte stricte.

| sierra1 a răspuns:

Doar șefii tăi știu și aprobă - dacă e cazul - numai să ai un motiv credibil

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te poți.

| mi25 a răspuns:

Hopa! Violleta se pricepe si la armata.

| mi25 a răspuns:

Te poti transfera la un alt liceu militar doar daca la liceul la care vrei sa te transferi sunt locuri, adica unu sau mai multi elevi au plecat.
Pentru ca sa te transferi trebuie sa faci un raport catre Direcţia generală management resurse umane din MApN, prin Comandantul liceului militar Craiova si il depui la registratura liceului.

| Yuoia a răspuns:

La liceele militare nu e ca in civilie. Locurile sunt strict limitate si din cauza locurilor in cazarma. Mai bine intrebi telefonic la secretariatul din Breaza. Si iti trebuie un motiv al dracului de solid. Plus cum zice Violeta: aprobare de la comandant. Dar nici atunci nu e sigur ca se aproba.