| Popescu0Ion a întrebat:

Sunt clasa a 9-a momentan. La anul trec in a 10-a. Sunt la unul dintre cele mai bune licee din judetul meu la stiinte sociale, dar nu prea vad cu ce o sa ma aleg in viitor... Adica, cel putin la mine in clasa sunt doar copii fitosi, de bani gata, cu 20 de vile, cu o gramada de bani in conturi, etc, etc. In plus am auzit ca cea mai buna optiune in viitor este fac. de drept pentru profilul asta, unde am auzit ca o sa gasesti de lucru doar daca strangi cateva mii de euro pentru spaga. Intrebarea mea este daca ma am sanse daca ma transfer la anul la stiinte ale naturii sau la mate info? Intreb asta pentru ca la profilul meu, materiile aste sunt putin cam in urma. Sau ar fi mai bine sa raman pe aceeasi linie si sa risc sa ajung un nimic?

Răspuns Câştigător
| Bogdind22 a răspuns:

Tu stii ce e mai bine pentru tine, daca crezi ca un alt profil te-ar avantaja pe viitor mai mult, o alta meserie, muta-te de la scoala in care inveti acum, dar daca iti place si crezi ca vei avea un viitor mai luminos din aceasta scoala, ramai unde esti.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Ramai unde si cum esti...