| Karim_Mcean_1999 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 11-a si vreau sa imi caut un loc de munca, mai mult pe domeniul IT deoarece vreau sa fac o facultate in acelasi timp. Stiti ce firme ar angaja elevi part time fara experienta? Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca cineva ar angaja intr-o companie un elev fara experinta.
Mentalitatea este simpla, de ce sa plateasca un salariu cuiva si taxe la stat, daca persoana angajata nu stie nimic, in plus necesitand o alta persoana sa-i faca trening, in loc sa munceasca la ceea ce are de fapt de lucrat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Elevi mai nimeni. Nu ai nici varsta legala probabil si nu ai nicio experienta. Si e una din ideile cele mai proaste sa te angajezi la sfarsit de liceu