| Spion2003 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 8-a si as vrea sa ma duc la un liceu de mate-info, ador informatica si chiar as vrea sa invat, dar matematica nu prea imi place(in mare ma descurc, dar la geometrie sunt 0), as vrea cateva pareri de la voi.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii tu profilul chiar daca se numeste mate-info predonderenta e matematica, iar informatica fara matematica nu prea ai sa vezi la vreun liceu/facultate

| Nonameagain a răspuns:

Si atunci de ce mai mergi la Info? Numai pentru salariile mari? Cu specialisti ca tine...

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Informatica din liceu este programare. Nu include word, excel sau alte chestii de pe calculator. vei folosi foarte mult gandire matematica pentru a creea niste algoritmi. Info=mate+inca ceva si fara mate nu prea faci treaba

| Anilesse a răspuns:

Bună. Păi daca nu prea iţi place matematica, nu prea ai ce căuta la un profil de mate-info, pentru ca te confrunzi cu matematica zilnic. Daca chiar vrei sa mergi la profil de mate-info, ar fi bine să te pui la punct cu matematica, şi sa-ti iei un profesor. Pentru ca altfel, clasa a 9-a la mate-info, va fi un chin.