| MadalinT00 a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a la profil filologie, uman si vreau ca din vara sa ma apuc de invatat ca sa iau admiterea la medicina. Avand in vedere ca profilul nu prea ma avantajeaza vreau sa stiu daca intr-un an pot sa intru si la ce materii pot sa dau admiterea.Biologie si mai ce? Cateva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Biologie +chimie organica (adica manual cls a 10-a si a 12-a)

| Iuliana186 a răspuns:

Daca esti o persoana serioasa si te tii de treaba, reusesti. Inveti chimie si/sau bio, in functie de universitatea la care vrei sa mergi.
Mai cunosc pe cineva care a fost la filo si a si terminat medicina. Nu ai de ce sa te stresezi daca inveti mult si faci meditatii.

| AnaPisicutza a răspuns:

Incepand din acest an la medicina la examenul de admitere este biologia de clasa a XI-a (manualul ros de la Corint) si la alegere intre fizica/chimie.