| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt pe cale sa termin clasa a 9-a (Sunt din Republica Moldova) si vreau sa urmez o carieră de Nutritionist. Acum problema este ca nu am nici cea mai mica idee unde sa ma duc ca sa învăț asta. Îmi puteti spune careva care aveti experiență la ce scoala sau colegiu trebuie sa ma duc ca sa învăț aceasta carieră, si va rog ceva mai detaliat. Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

La liceu nu este la profilele teoretice iar la cele tehnice nu te sfatuiesc sa te duci pentru ca sunt destul de slabe (risti sa nu iei bacul ).
la facultate este o sectie in cadrul faculatii de chimie alimentara din Galati si o sectie de 3 ani in cadrul facultatii de medicina din Iasi.
parerea mea e sa vi in Romania la un liceu bun si pe urma sa iei decizia spre ce vrei sa te indrepti.