| Mihăiță_Razvan_1994 a întrebat:

Salut sunt pe clasa 7 si am o problema cu ochii
Am varsta de 14 ani. Pe ochiul drept am dioptria de 1, 5
si pe stangu 6+. Ce meserie sa imi aleg. UN sofer ar merge m-ar lasa sa conduc spun de SOFER DE TRANSPORT PERSOANE.

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

O opinie personala... deci sa nu ma injuri!
Bine ar fi sa te orientezi catre alta meserie fiindca pentru a conduce un vehicul de orice fel cel mai fortat organ este ochiul, ba daca mai gandesc bine este singurul pus la treaba fiindca in rest stai pe scaun. Va fi rau pentru tine caci vei avea permanent dureri si va trebui sa folosesti tone de picaturi de ochi, asta in caz ca munca nu iti va inrautati problema cu ochii.