| Tudy1998 a întrebat:

Termin clasa a12-a si ma gândesc ce sa fac in viitor. Mă gândesc sa dau la chimie ca acolo sunt cel mai bun. Voi ce ziceți? Ce facultate sa fac? Ce meserie sa am? Cat mai multe răspunsuri! Pliz! Fundă!

Răspuns Câştigător
| Mason13 a răspuns:

Salut! Sa stii ca depinde foarte mult ce iti place dar si la ce te pricepi... daca tu zici ca stii chimie decat sa alegi facultatea de chimie cu care nu faci mare lucru mai bine mergi la medicina doar ca trebuie sa inveti si bio dar nu e asa greu. Daca ti -ar placea ai putea sa dai la politie dar trebuie sa treci probele sportive care sunt destul de dificile, dar daca vrei sa iti gasesti rapid servici si sa faci bani du-te la AC ca acum si pe viitor se cauta foarte mult inginerii IT. Eu am ales ultima varianta si mi-e foarte bine... sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| justadream94 a răspuns:

Fa ce iti place, e cel mai important.

Gandeste-te la talentul tau, sau la ce te incanta sa faci.