| Aaroon a întrebat:

AM CATEVA INTREBARI.Eu acuma termin a 8-a si vreau sa ma duc la o scoala profesionala si am ales mecanica dar la mecanica se pune accent pe mate? Pentru ca nu imi place deloc.Mai vreau sa ma duc ca si bucatar insa nustiu ce sa fac.Amandoua imi plac.Voi ce ziceti care dintre aceste 2 joburi e mai bine platit in Romania?

3 răspunsuri:
| chioscuta a răspuns:

Du-te la mecanica vere e mai frumos,si nu la mecanica se pune accent pe fizica, practica si alte discipline de specialitate.Cel putin asa stiu ca e la liceu pe acest profil, la scoala profesionala cred ca se face multa practica. Oricum acolo inveti meserie. Sfatuieste-te si tu cu cunoscutii, ei te cunosc, ei stiu in ce domeniu te descurci mai bine.EU SPUN SA TE DUCI LA MECANICA DEOARECE SUNT PASIONAT DE MASINI, TU STII CEE MAI BINE PENTRU TINE.

| vlad1112 a răspuns:

Pai daca inveti bine si crezi ca faci fata du-te la mecanica faci bani multi poate ajungi si tu un inginer pe la Ferrari

| Nico_Lacramioara_1974 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci ca si bucatar deoarece se plateste bine, oricum e decizia ta .......succes.