Întrebare recomandată | SonicAndrei a întrebat:

Am nevoie urgentă de nişte păreri de la voi. Unde te poți angaja după ce termini Facultatea de Electronică, Telecomunicații şi Tehnologia Informației față de Facultatea de Matematică şi Informatică?
Am intrat la informatică la UBB la taxă, dar la ETTI am intrat la buget. Aş prefera UBB fiindcă de acolo ies informatician, programator (se face info intensiv acolo), la ETTI făcându-se mult mai puțină informatică. Singura problemă e că taxa de la UBB e puțin cam mare şi de aceea iau în calcul varianta de a alege ETTI.

Te poți face programator şi dacă termini Facultatea de Electronică, Telecomunicații şi Tehnologia Informației (Cluj)?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti deschide propria afacere.
Programatori sunt si fara facultate, dar pentru a fi analist iti trebuie deja facultate.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Programator poti ajunge foarte bine si fara facultate. oricum sa ajungi un programator inseamna lucru pe cont propriu, facultatea iti da doar niste directii. Sa nu iti inchipui ca daca faci facultatea de informatica iesi brusc un programator si daca faci ETTI nu.

In ceea ce priveste angajarea nu da nimeni 2 lei pe ce scrie pe diploma atat timp cat stii meserie

| SonicAndrei explică:

Mulțumesc amândurora pentru răspuns! Din partea mea, amândoi primiți funda. Din păcate, nu o pot acorda decât unuia dintre voi... Declar primul răspuns ca fiind câștigător, dar asta nu înseamnă că celălalt nu m-a ajutat la fel de mult.