| RazvanMessi10 a întrebat:

SALUT TPU, am si eu o intrebare: am 16 ani si sunt pasionat de jocurile video si fac de mult desene foarte realiste cu orci, peisaje din jocuri tot felul si pe calculator si ma intrebam as vrea sa imi fac un portofoliu poate ma ajuta la o angajare ceva mai incolo ce pot sa fac in acel portofoliu va rog sfaturi serioase dau funda multumesc mult

Răspuns Câştigător
| iulia5723 a răspuns:

Sfatul meu este sa iti faci un portofoliu real. Nu virtual. Adica. Mergi la librariee iti cumperi un portofoliu si cateva folii si pui fiecare desen in parte. Pe parcurs vei putea scana desenele si iti vei face o lucrare in power point sau ceva program asemanator. Cat despre o cariera in asta. Urmeaza un liceu de arte. O facultate tot pe acest domeniu si fa-ti o meserie de genul : [Profesor de desen sau. Desinger. Din Desing se castiga foarte bine. Sii eu sunt pasionata de desen si am si un pic de talent zic eu. Nuu stiu sa fac portrete dar pe parcurs poate voi reusi. Eu as vrea sa merg la un liceu de arte apoii al o facultate de arhitectura. happy
Spar ca sfatul meu te va indruma happy Succes in viata si sa iti implinesti visurile. happy

Fundaa?batting eyelashes