| vasileion1996 a întrebat:

, am si eu o intrebare :
La ce facultati credeti ca ar fi bine sa ma inscriu? astept pareriile voastre

9 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Pai spune-ne ce iti place sa faci la ce profil ai fost la scoala...ce materii iti plac?

| vasileion1996 explică (pentru Eduard619):

Am terminat stiinte ale naturii profil real, si nu ma interreseaza ce imi place, bani sa iasa big grin

| Eduard619 a răspuns (pentru vasileion1996):

Te poti duce pe medicina, facultatea de biologie IT etc.

| vasileion1996 explică (pentru Eduard619):

Enumera mai multe te rog frumos

| Eduard619 a răspuns (pentru vasileion1996):

Poti incerca la facultatea de medicina (farmacie, stomatologie.si toate ramurile medicinei), facultatea de geografie, ecologie protecţia mediului, silvicultură, fizică, chimie

| vasileion1996 explică (pentru Eduard619):

1)de facultatiile de inginerie ce pareri ai?
2)si dintre facultatiile pe care le-ai enumerat care imi ofera loc de munca?

| Eduard619 a răspuns (pentru vasileion1996):

E ok si ingineria, pai eu mai mult as merge spre it sau bio/chimie

| ElenaSt2011 a răspuns:

Daca ai absolvi facultatea de stiinte economice, ai deveni economist si ai putea tine contabilitatea la firme, chair lucrand de acasa.

Vecina mea asa a facut si in anul 2010 zicea ca avea 1800 ron lunar. Nu stiu daca brut sau net.

Daca iti place informatica, poti incerca sa devii programator, mai ales daca stii algoritmica si sa scrii coduri. Poti face aplicatii pentru telefoane mobile sau sa faci jocuri si sa le vinzi pe internet.

| Albu_Cristian_1988 a răspuns:

La pielarie la Bucuresti, foarte buna facultatea.