| bogdyby a întrebat:

am trecut clasa a 12-a si sunt la profil de matematica informatica intensiv informatica. As dori sa merge mai deperta pe informatica si sunt curios ce facultati sunt mai bune si cam in ce consta informatica de facultate, adica ce se studiaza in principal.

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Facultati bune pentru acest domeniu stiu de Politehnica si cat de cat Facultatea de matematica si info, specializarea: info de la Universitatea Buc.
Dar cea mai buna este Politehnica

| neutrino a răspuns:

Lumea buna merge la Facultatea de Automatica din Politehnica.