| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa aflu pe care sectie dintr-un spital sunt cele mai mari salarii ale asistentilor medicali! FUNDA

Răspuns Câştigător
| AndreeaM18 a răspuns:

Bună! Eu cred că asta depinde şi în funcţie de vechime. Mama e asistentă medicală la chirurgie de 4 ani şi are un salar destul de micuţ. Totuşi, cred că cel mai bine se câştigă la cardiologie, ortopedie chiar şi psihiatrie. Diferenţa dintre salariile asistenţilor medicali din România şi cei din străinătate este enormă. Uite şi un articol destul de interesant :
http://www.ziaruldeiasi.ro/......tal~ni7pl7