| alexandru200320032003 a întrebat:

As vrea sa ma fac ceva Programator IT sau sa fac Game Design. Vreau sa stiu pe ce materii ar trebui sa ma axez mai mult la scoala.La matematica am 10 pe linie,dar nu fac informatica inca,fac o ora de Tic pe saptamana unde nu cred ca ma invata ceva folositor(PowerPoint,Word,etc.)
Vreau sa stiu ce ar trebui sa incep sa invat.
Ma pricep cat de cat in programe gen Paint Tool Sai,Photoshop CS6, Adobe After Effects...
Dar nu stiu ce sa devin, adica sa fac programe(programator it) sau sa fac diferite proiecte de design.
Stiu ca pot lucra la o companie sau sa lucrez singur si sa am un client care sa vina la mine si sa spuna:Uite ia banii astia si fa un program care sa faca aia si aia...

1 răspuns:
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

In primul rand iti trebuie facultate fara nu faci nimic nici o firma din cele existente in Romania de la ea, ubisoft nu te ia in seama. de preferat pe laq jumatatea facultatii aplica pentru un internship la ei altfel nu intri