| Andreimereu a întrebat:

Cat timp liber ar avea un bucatar? Sarbatorile poate fi liber? Sau ce meserii stiti fara Bac? Se merita aceasta meserie? Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De sarbatori bucatarii si ospatarii sunt cei mai ocupati.Pentru ca lumea este libera de la munca.Si cine crezi ca le prepara si serveste mancarea la terase si restaurante? Bucatarii si ospatarii. Logic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Timpul liber depinde de unde lucrezi si cat esti dispus sa inveti si sa incerci mereu. La crasma din colt vei avea timp liber ca orice angajat, la un restaurant de 5 stele vei incerca mereu lucruri noi

Meserii fara BAC, niciuna, nu te angajeaza nimeni fara diploma de BAC

| daniel90987 a răspuns (pentru suntserios):

Meserii fara bac! Cum sa nu existe? Sunt:vacar, cioban, etc.(fara suparare).
Eu zic ca daca faci un postliceal tot ai mai avea vreo sansa.Dar nu stiu sunt inca mic...nu am ajuns in acea situatie(inca).

| Andreimereu explică:

Sunt la liceu! Dar nu vreau sa dau Bacul si vreau sa fiu bucatar! Si de aceea am intrebat, cum vi se pare aceasta meserie si daca se merita!? Stiam ca meseria de bucatar nu necesita diploma de bac! Ma gandeam ca daca asi gasi un loc de munca unde sunt m-ai multi bucatari de schimb!