| TheCubeBoy a întrebat:

ce profil aleg la liceu ca sa devin business man?
cel mai corect si explicit raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Multi oameni de afaceri nici nu au prea multa scoala. Totul e sa fii descurcaret, sa ai cunostinte care sa te invete ce si cum (ca toti bosii isi fac undeva ucenicia), relatii si ceva bani de investit.

1 răspuns:
| Goguletzu a răspuns:

Termenul pe care l-ai folosit nu cred ca are o definitie anume, el poate varia in foarte multe cazuri.Nu cred ca o scoala te formeaza neaparat sa devi antreprenor, foarte important e sa ai scoala vietii in spate.De multe ori viata te pune in situatii dificile pe care trebui sa le eviti sau chiar sa le treci. O scoala anume nu e nevoie, poti sa devi antreprenor si facand cursuri de mecanica, ca pe urma sa-ti deschizi propriul service. Mult succes