| AlexX90 a întrebat:

Costa multi bani sa ajungi pilot de avioane?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intrebarea ta suna cam asa : cati bani pot sa dau pe sub maneca sa pot devenii pilot de avion.
Mai intai de toate, trebuie sa ai scoala facuta ( facultate, mastere, scoala de aviatie ) Toate astea costa la inceput, dar odata ce ai ajuns pilot, vei incepe sa faci cu adevarat multi bani happy

| AlexX90 explică (pentru Jipa95):

Nu-mi trebuie nici un master sau facultate.imi trebiue asa:

-liceul militar/civil

-bacul la liceul respectiv

Academia de aviatie Civila /Academia de Fortelor aeriene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce pilot te-ai referit : pe avioane de lupta sau la pasageri. Si nu este vorba de bani. E vorba ca pilot nu ajunge oricine si inainte trebuie sa treci teste si teste si teste si iar teste pe simulator si probe si inca cate. Daca e vorba de pilot la avioane usoare atunci e mai usor. Dar la avioanele de lupta si pasageri e mult mai greu.

| AlexX90 explică (pentru anonim_4396):

Nu m-am gandit la asta.Ori de lupta vreau sa ajung, ori de pasageri.