| Szzeby a întrebat:

Cum este la profilum mate-info intensiv? Matematica este la fel de grea ca la mate-info? Cate ore de mate se fac?

Funda!

4 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Faci mai multe ore de mate ceea ce inseamna ca primesti mai multe teste ai mai multa materie si la bac dai mai greu.

| GoldandSilver a răspuns:

La mate-info intensiv nu difera numarul de ore alocat matematicii fata de mate-info(4h/sapt in fiecare an scolar), ci nr de ore de informatica( la mate-info simplu faci 1h/sapt de info in clasele 9-10 iar la intensiv 4h/sapt, iar in clasele 11-12 la simplu faci 4h/sapt, iar la intesiv 7h/sapt de informatica).In clasele 11-12 nu se mai face TIC.( TIC faci intr-a 9-a 2h/sapt si 1h/sapt intr-a 10-a, la ambele profiluri la fel). In schimb, la mate-info simplu se pot aloca mai multe ore de mate deoarece vei avea optionale( la intesiv nu prea poti avea asta decat in clasa. 11-12 doar un optional). Bacul la matematica este acelasi la ambele profiluri, de nivel M1! Multa bafta! Funda?

| Szzeby explică:

Am zis info intensiv!

| Andrei199114 a răspuns:

Faci cate 4-5 ore de matematica pe zi non-stop.