| anonim_4396 a întrebat:

daca sunt bun la limbajul html la ce facultate ar trebui sa dau? Adica una cu profilul asta care studiaza limbajul html

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Pentru Html gasesti cursuri pe net, nu iti trebuie faculatate.
Nici macar nu e un limbaj de programare, e o clectie de marcaje, nu executa nimic.
Poti incepe cu orice curs gasesti si-ti place. Invata in paralel si CSS, fara el nu faci nimic.
Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista facultate care studiaza html

exista facultati cu profil IT care studiaza programarea in general, oricum html nu se face la nicio facultate, programarea inseamna mult mai mult de atat incat se se complice vreo facultate doar cu un simplu limbaj de scripting

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de exemplu sunt student la Facultatea de Inginerie, profil Calculatoare si Tehnologia Informatiei, ultimul an...Am facut HTML, dar prea putin. Predominanta e programarea in limbaje precum C/C++, Java...si mai putin HTML.