| Caosti_Costin_1993 a întrebat:

Daca termin liceul tehnic specializare turism si alimentatie, pot sa dau la facultatea de drept?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti sa sustii admiterea, nu conteaza prea mult profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Da, inscrierea la orice facultate nu este conditionata de tipul liceului terminat, ci numai de absolvirea acestuia cu diploma de bac.

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

Poti sa dai si daca a facut Stiinte ale Naturii...nu conteaza profilul, cei drept era mai indicat sa fi avut filologie.

| GeorgeHilgard a răspuns:

Poti da unde vrei,dar daca nu esti pe profilul respectiv, nu faci fata.Te faci de ras, nu ajungi nimic (sau daca ajungi, ti se va duce vestea ca nu esti priceput).Cu liceul asta nu stiu ce poti face. Eventual te poti angaja la un centru de turism, dar vise mari sa nu ai.