| Shin0bi a întrebat:

Salut tpu.De un timp imi caut de lucru,si mi s-a oferit posibilitatea de a lucra intr-un restaurant sa incep de la spalat vasele si sa avansez, in 2-3 luni.Eu sunt muncitor dar in bucatarie nu pot sa tin minte retete etc,cel putin deocamdata, problema este ca sunt pasionat de bucatarie, si nici nu gatesc acasa. Faptul ca nu sunt pasionat este o problema? PS:Sunt baiat daca are vreo importanta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu te pasioneaza domeniul ce mai cauti acolo?

| Kenya a răspuns:

Poti sa citesti despre arta gatitului daca spui ca te pasioneaza, iti poti face o cariera frumoasa din asta.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Poti cauta in continuare job-ul potrivit pe site-urile de profil sau la Agentia Judeteana de Ocupare a Fortei de Munca din orasul tau, decat sa te chinui facand o meserie care nu iti place si iti rapeste cateva ore zilnic.

Daca vrei un salar mai bun si ai habar de vreo limba straina, poti incerca sa lucrezi in strainatate.

| Shin0bi explică (pentru ElenaSt2011):

Stiu engleza peste nivel mediu.Intai 1 an aicea sa strang bani sa plec.