| Adi_Chindea_1995 a întrebat:

E adevarat daca urmezi liceul de arhitrctura iesi arhitect?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu, nu este adevarat! ---la sfarsitul celor 12 clase liceale si in urma unui examen de atestare a competentelor profesionale primesti un certificat de calificare pe care scrie specializarea de "tehnician in domeniul artistic ". Vezi confirmarea in link :http://artevn.licee.edu.ro/index.php?page=6

p.s. Pentru a deveni arhitect trebuie sa urmezi cei 6 ani de studii la facultatea de arhitectura.

| AFR81 a răspuns:

Da, daca reusesti sa-l termini, iesi arhitect, bineinteles laughing

| angel74dm a răspuns:

Ce întrebare mai e şi asta? Sigur că ieşi arhitect, doar nu faci liceul de arhitectură ca să ieşi strungar sau croitor!

| RobertMoon a răspuns:

Iti da o diploma cu specializare in arhitectura, dar ca sa devii arhitect trebuie sa faci facultatea de arhitectura.