| catalin41190 a întrebat:

eu sunt stangaci, adica folosesc mana stanga mai mult ca cea dreapta si am aplicat pentru o cariera in armata. pot avea probleme la tragerea cu armele? stiti ceva despre oameni care sunt stangaci in armata? se accepta asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Se accepta. N-are nicio legatura. Nu conteaza, poti tine arma la fel de bine si in mana stanga. Daca tragi mai bine cu stanga, folosesti stanga. Nu-i mare lucru. Rusii n-o sa te intrebe daca esti stangaci sau nu. Ochesti si tragi; ei fac la fel. Cel care ocheste mai bine traieste, cel putin pana la urmatorul adversar. Ideea e ca nu o sa te afecteze cu nimic faptul ca esti stangaci intr-o cariera militara. succes, sper sa ajungi unde iti doresti. happy

1 răspuns:
| Gatsby a răspuns:

Eu sunt stangace si sunt foarte desteapta! daca cauti pe net, o sa vezi ca multi oameni de succes au fost stangaci! si eu vreau in armata si nu stiu daca asta ar fi o problema. in orice caz, poti sa inveti sa folosesti dreapta mai des. eu asta fac!