| Aleksandru97 a întrebat:

imi poate zice si mie cineva cum e la scoala de subofiteri militari ai fortelor terestre? Adica e ca un fel de facultate, sau e program 24/7? Programul e ceva gen trezire, dus, exercitii, sau se ocupa si cu materii gen engleza, matematica, etc?
Funda cui ma poate ajuta cu niste informatii! big grin

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ca la facultate, este un program militar, in care trebuie sa te incadrezi, inclusiv desteptarea, inviorarea, mesele, studiile, stingerea.

| alessia5158 a răspuns:

Nu este facultate--- este o scoala postliceaa de 2 ani.In scoala vei avea nevoie de cunostintele de matematica si fizica dobandite in liceu.De alfel, chiar examenul de admitere are (alaturi de proba eliminatorie la engleza) o proba de verificare a cunostintelor, sub forma unui test grila, la Matematica - algebra si trigonometrie si la Fizica - mecanica si electricitate( conform programei valabile pentru examenul de bacalaureat).

p.s. Pentru orice informatie poti sa mergi la biroul de recrutare -informare din judetul tau--- vezi in lista adresele :http://www.mapn.ro/recrutare/bir.php