| anonim_4396 a întrebat:

m-am gandit mai de mult sa dau la facultatea de medicina dar nu este de mine asa ca m-am lasat.Ce facultati as putea sa urmez sa fie totusi banoase mentionez ca ma pricep la IT dar nu le am cu matematica informatica iar dreptul am auzit ca nu se castiga prea bine.Astept idei. FUNDA!

1 răspuns:
| Cherilyn a răspuns:

Dacă te-ai gândit să urmezi Facultatea de Medicină pentru că e o meserie bănoasă fii sigur că ai luat-o pe un drum greșit.

Banii sunt doar niște hârtii...
Important e să faci ce îți place, să pui suflet.
Nu cred că ți-ar plăcea să faci toată viața ceva din obligație, să mergi la serviciu zi de zi fără nici un pic de entuziasm...
Nu îți dau mai mult de 17 ani, iar cu gândirea asta nu vei ajunge nicăieri, mai bine reflectează asupra acestui fapt!