| MihaiG9192 a întrebat:

Salut TPU! M-am inscris la facultatea de "Calculatoare si tehnologia informatiei utcn" si vreau sa stiu unde pot sa muncesc dupa ce termin facultatea.
Cu ce anume o sa lucrez?
In programa de studiu de la facultate, spune ca o sa invatam programare, inteligenta artificiala si operare baza de date + ceva practica in companii.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

No offense, dar la modul in care pui problema, cred ca o sa ajungi profesor sau vreo maimuta care scrie cod si habar nu are ce face...

| Frank51 a răspuns:

O să faci 10 limbaje de programare, 10 materii de algoritmică, 10 materii teorie digitală, și tot felul de materii aiurite. Nu te baza pe cursuri, ele sunt doar "să fie", dacă vrei să ai o carieră în domeniu trebuie să te bazezi pe studiu individual.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De ce te-ai mai inscris la facultate daca nici nu stii ce vrei sa faci cu ea?