| KeNNT3D a întrebat:

O intrebare scurta. Eu daca lucrez undeva de 6-7 luni, apoi lucrez pana. In noiembrie pe 1-2 apoi imi dau demisia, iau salariu intreg pe noiembrie sau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul se plateste numai pe perioada efectiv lucrata, asa ca vei fi platit doar pentru zilele lucrate in noiembrie, nu si pentru cele nelucrate.
Daca nu ai luat concediul anual de odihna pana la incetarea CIM atunci poti obtine indemnizatia de concediu pentru concediul aferent lunilor lucrate.

2 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Normal ca nu te plateste nimeni toata luna, nici daca lucrezi 29 de zile nu te plateste toata luna.Te plateste fix pe cate zile ai lucrat.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu! Retributia se da pentru perioada lucrata.