| BogdanDej a întrebat:

pentru a ajunge la facultatea de psihologie ce trebuie så fac?

Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

Da, sa termini liceul, sa iei bac-ul si sa inveti pentru admitere. Pentru facultatile la care se da admitere, recomand sa inveti din manualul lui Mielu Zlate. Exista si facultati unde se intra pe baza de dosar, dar tot trebuie sa completezi un chestionar cu intrebari de cultura generala din domeniul psihologiei - asta pentru ca cererea este tot mai mare la facultatile fara admitere. Unele mai practica si admiterea prin interviu. Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa termini liceul, cu diploma de bacalaureat si sa reusesti la admitere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa dai admitere si sa intri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
pentru a ajunge la facultatea de psihologie, ai nevoie de diploma de bac si de nota minima la examenul de admitere la facultatea respectiva.
O zi buna.