| Teo_Teodor_1990 a întrebat:

Pentru a deveni IT-ist(stiti voi, programator de calculatoare... etc) pe ce trebuie sa profesez.

Răspuns Câştigător
| moshulica a răspuns:

Un IT-ist nu e doar un programator, e mult mai mult de atat.

La intrebare nu-ti pot raspunde fiindca nu o pricep. Strungarul profeseaza pe strung, programatorul pe calculator... Poate te-ai exprimat gresit si doreai sa intrebi pe ce trebuie sa te axezi in pregatire pentru a putea fi admis la o facultate cu profil informatic? Modifica putin intrebarea si vei avea cu siguranta raspunsuri destule!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Matematica si logica.
Multa.

| justanotheruser99 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa urmezi profilul de mate-info, după care mergi la o facultate de programare (profil: automatica si calculatoare) si tadam! happy ești un IT-st.

| justanotheruser99 a răspuns:

Si materii cate sunt obligatorii sunt matematica si, bineînțeles informatica, poate si fizica.

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Hello! Prietenul meu este IT-ist si nu a terminat facultatea dar are propuneri foarte bune de angajare chiar si in acest moment. In primul rand, ai grija la intrebare pentru ca a profesa inseamna a pune in practica nu a invata. In al doilea rand, invata mult singur: matematica si informatica si apoi limbaje de programe desigur