| papuciirupti a întrebat:

sun clasa a-x-a la un liceu tehnic din Ploiesti ( fac desen tehnic) si as vrea sa dau la arhitectura.
vreau sa va intreb la ce este posibil sa dau admiterea?
si ce mi-ati sugera pentru inceput: carti, link-uri ceva?
precizez ca am viziune in spatiu si sunt chiar foarte bun la desen ( profa mi-a sugerat sa dau la arhitectura)

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru centrul universitar Bucuresti, citeste metodologia admiterii(in Anexa 3 vei gasi bibliografia orientativa recomandata):
https://www.uauim.ro/......4-2015.pdf
O carte folositoare:"Vezi? Comunicare prin imagine", autor Adina Nanu

| Oana92 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te gandesti la care facultate vrei sa dai(denumire, oras) si sa cauti site-ul respectivei facultati. Acolo vei gasi informatii despre admitere. Succes!