| Adrianos112 a întrebat:

sunt clasa a VIII-a si as dori sa intru la liceul militar din breaza pentru a urma o cariera de politist. Imi lipsesc niste informatii cum ar fi: ce medie trebuie sa iau la examen, in ce consta probele de Ed. Fizica etc. Cine ma poate ajuta il rog sa o faca. Multumesc.

4 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

La ăla te duci dacă vrei să devii militar, deci nu prea ești informat nici măcar cu liceul ăla.
Oricum, nu-ți strica adolescența, du-te la mate-info și după faci ca facultate Academia de Poliție.

| rapp2020 a răspuns:

Pai trebuie sa ai 170.Media de adimitere conteaza, doar la locuri in clasa.Si la ed.fizica trebuie sa faci flotari sarituri si alergare

| adrianionut49 a răspuns:

Pai nu stiu exact ce medie iti trebuie dar peste 9, 00 sigur media generala de la scoala, o sa dai examen la mate, romana si engleza cred care la ele trebuie sa iei peste 7 si la educatie fizica sunt niste probe simple pentru cei care fac forta fizica, daca nu degeaba mergi ca nu o sa treci finca sunt grele unele. Pai am uitat ceva, o sa iti faca si unele analize si daca nu treci de probele pe care ti le da nu intri in la Politie.

| Fmusica1423 a răspuns:

Eu stiu doar ca media trebuie sa fie de la 9.80 in sus