| AlexrAul456 a întrebat:

Sunt in clasa a-8a si eu as vrea sa ajung in armata america,undeva la SWAT sau la SEAL.Deci va rog spuneti-mi cum pot ajunge acolo,stiu doar cei mai buni ajung acolo,dar imi doresc mult,dar nu stiu ce sa fac.Am citit undeva ca tresa ma duc la liceul militar (din Romania) apoi Academia Terestra (tot din Romania) si apoi obtin cetatenia americana,ma inrulez in armata americana si dau teste ca sa ajung in SEAL sau SWAT.Dar nu sunt sigur deci va rog spuneti-mi ce trebuie sa fac, a da si acolo ori ma duc ca om de asalt ori ca lunetist. Daca stiti spuneti-m si cu cat se plateste

3 răspunsuri:
| Stefan_Alex_1990 a răspuns:

Ai vazut filmul American Sniper si ai acest vis. laughing) Ca sa ajungi in armata americana iti trebuie green card adica cetatenie americana big grin

| AlexrAul456 explică (pentru Stefan_Alex_1990):

De fapt, demult am acest vis, si stiu ca iti trebuie cetatenie si o so obtin.

| decastelica1244 a răspuns (pentru AlexrAul456):

Ai reușit?