| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,( tin sa mentionez ca asta nu este contul meu ci este al varului meu mia dat voie sa pun o intrebare )vreau sa va intreb daca, as putea sa ma angajez ca politist/detectiv in strainatate de preferat undeva prin SUA, eu am 5 ani de eperienta in acest domeniu al securitatii, am lucrat la SRI la brigada Antitero, si ma gandeam sa ma angajez in alta tara. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pentru a lucra in fortele de politie din SUA ai nevoie in primul rand de:
Cel putin liceu absolvit in SUA si/sau diploma de absolvire a unei institutii de invatamant superior in SUA (sau recunoscuta in SUA), cetatenie sau rezidenta legala permanenta in SUA cu eligibilitate pentru cetatenie.

| CarmiinaAlexandra a răspuns:

Da normal ca poti.De ce nu?