| MihaelaDart a întrebat:

Un grec daca vine in Constanta si ne stiind limba romana are sanse de a-si gasi un loc de munca (nu conteaza domeniul)? (rog seriozitate)

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Μπορει νa κaνει μιa δικη του δουλειa, aλλa κaι νa βρει εκει με κaλa λεφτa.
Κaι σε 3 μηνες,θa μaθει ρουμaνικa, μπορεις νa του πεις!
happy
Se platesc bine slujbele de designer grafician, sa caute in domeniul IT, inainte sa vina in Constanta, bine?
happy

12 răspunsuri:
| anonim191 a răspuns:

Cam greu.noi nu suntem o tara ca cele dezvoltate unde poti gasi usor vorbitori de limba engleza spre exemplu.mai multi batrani decat tineri...

| valeriu1900 a răspuns:

Den nomizo ama den cseri ti glosa, ama cseri anglica bori na vri kati dulia, mono etzi.

| MihaelaDart explică (pentru valeriu1900):

Xerei kai agglika kai germanika happy...

| Liviu77 a răspuns:

Daca vrei poti lucra pe plaja sa cureti mizeria sau in zonele cu sezlonguri

| MihaelaDart explică (pentru Liviu77):

Sincer nici chiar asa serviciu... si nu este pe timp de vara. Grecul are studii de grafic designer-fotografie-video, cunoscator de limbi straine: engleza si germana.

| valeriu1900 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Pai atunci isi gaseste sigur un serviciu.

| MihaelaDart explică (pentru valeriu1900):

Esti din Constanta ca sa stii cam cum este situatia acolo si daca ai auzit astfel de "caz"? Pentru ca eu doresc sa-l ajut, nu de alta... de-asta am pus intrebarea daca exista sanse de angajare cu exceptia verii.

| valeriu1900 a răspuns (pentru valeriu1900):

Da ce sa caute in Romania, spre binele lui spune-i sa plece in Germania sau Anglia sau orice alta tara, nu aici.

| MihaelaDart explică (pentru Liviu77):

Daca ai fi citit bine intrebarea nu eu sunt "grecul".winking

| valeriu1900 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Nu, nu sunt din Constanta, nu stiu cum sta treaba pe acolo, repet, daca vrei sa-l ajuti spune-i sa plece in alta tara.

| MihaelaDart explică (pentru valeriu1900):

Nu se poate in alta tara laughing

| valeriu1900 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Incearca ejobs si alte siteuri de genul, pune-i cv-ul acolo si poate isi gaseste.Altceva nu stiu ce sa-ti mai spun.