| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Puteti sa-mi scrieti daca cunosteti pe cineva care castiga bani, muncind de acasa, pe internet?

Eu am primit multe mesaje in e-mail, de la niste persoane care isi faceau reclama pe internet, la un site care avea un link de inscriere.

Un astfel de site ofera sansa de a lucra online, scriind review-uri, coment-uri pe Facebook, postari, articole. Trebuie sa ai acces la internet, sa stii engleza, sa dedici cateva ore saptamanal, iar inscrierea costa 27$, (era inainte 197 $).

Un fel de " social media manager " pentru care se ofera training, dupa ce te inscrii.

Partea buna este ca ofera garantia returnarii banilor, in 60 de zile, fara intrebari puse.

Alt site ofera posturi/ sanse de a lucra ca:
- introducere in baza de date;
- asistent virtual;
- scriere si dactilografiere;
- testare de produse;
- cercetare online;
- completare de sondaje;
- social media management.

La fel se ofera sansa de a primi banii inapoi, in termen de 60 de zile.

Cunoasteti pe cineva care lucreaza pe internet de acasa, facand job-uri ca acestea, sau ceva asemanator?

Daca da, puteti VA ROG sa imi scrieti ce fel de site-uri a folosit la inscriere?

Eventual care a fost suma minima castigata lunar?

M-as multumi cu un venit mic (gen 200 sau 300 $ lunar).

Am lucrat operator PC, traducatoare de texte tehnice, profesoara de engleza si germana.

In plus, imi place foarte mult sa invat, sunt foarte fleixibila si ma acomodez repede la oricare meserie.

Ultima data am lucrat receptionera la un hotel, care este inchis din 23 martie si cine stie cand se va deschide, avand in vedere situatia actuala cu starea de urgenta in toata tara - si chiar in Europa.

Le multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

Răspuns Câştigător
| ArianaSara a răspuns:

Buna seara. Eu as vedea 2 optiuni. Daca stiti o limba straina, este o firma care cauta oameni care sa lucreze de acasa. https://www.sykes.com/romania/careers/
Ei fac o pregatire de 3 saptamani cu dumneavoastra si pe urma lucrati de acasa. E ca un call center. Pe urma ar mai fi Amazon care la fel cauta oameni sa lucreze de acasa. Ei au anunt pe Ejobs.
Sper sa va fie de ajutor raspunsul meu. O seara placuta!

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Nu vei castiga destul cat sa merite, dar ei vor castiga mai mult decat tine, pentru ca este o schema piramidala!