| HereToHelp123 a întrebat:

Urmeaza sa ma inscriu la facultate. M-ar interesa domeniul Economiei,insa ce citesc,toata lumea zice ca ai post asigurat la KFC straight face
Cautam despre psihologie,la fel. Despre multe domenii lumea zice asta.
Inafara de informatica(la care is praf, pur si simplu nu se prinde de mine) ce domeniu se cauta? Unde esti cat de cat sigur ca o sa ai si un job? sad

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

DOAMNE SUNT GLUME.Tu chiar crezi ca toata lumea care se duce la facultatea respectiva ajunge la kfc? Grow up... Daca esti bun reusesti pe orice domeniu. Concentreaza-te sa te perfectionezi pe domeniul ales si aia e, se va gasi loc si pentru tine. Mai ales de la ASE, ai joburi in tot felul de locatii.

| GdX a răspuns:

Orice domeniu este bun. Crezi ca o sa tina o vesnicie si informatica? Toate firmele au contabili, economisti etc. Un economnist poate lucra in orice firma, in schimb un inginer sau un programator nu se pot angaja intr-un spital. Daca tie iti place economia, urmeaza economia. Adevarul e ca e plin de economisti pe toate drumurile, trebuie sa fii foarte bun ca sa ai de lucru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda, sunt mii de corporatii in tara asta care au nevoie de economisti... trebuie sa fii incapabil rau sa ajungi la KFC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat esti de bun, nu diploma il face pe om. Daca pe hartie esti economist dar in practica esti praf, la KFC ajungi. Daca te pricepi, ai sanse pe orice domeniu, stai linistit.