| ESA1899 a întrebat:

Vreau niste informatii legate de profilul economic. Ce materii o sa fac in a X - a si asa mai departe. Este un liceu de viitor, un liceu bun? Informatica o sa fac, macar 1 ora? La ce facultate pot da, mai ales in domeniu? Si alte facultati? Ii un job banos? Adica ma gandesc sa ajung intr o firma mare ca la televizor etc, se poate daca aleg liceu ec.? E un profil pt. Afaceri. Am prieteni care considera economicul mai slab de cat mate info etc... Cine ma lamureste primeste FUNDA! Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii despre Liceul Economic în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......multumesc/

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit :)

Logic că Liceul Economic ( care este un Liceu Tehnologic ) este mai SLAB decât un liceu cu specializarea de Matematică-Informatică!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi detalii despre BAC-ul după legea nouă în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......iam-ca-se/

4 răspunsuri:
| Robert1999999 a răspuns:

Pai normal, profilul Economic, este pentru cei care au o pasiune pentru Matematica, da ve-i face Informatica (2 ore), cel mai probabil poti iesi : contabil, Om de afaceri, bancher etc...
Dupa terminarea acestui profil poti merge, la orce Facultate.

| ESA1899 explică:

Alte păreri, daca

| ESA1899 explică:

Alte păreri, dacă se poate?