| prs0396 a întrebat:

Vreau sa dau anul viitor la politie, academie. am varicocel. credeti ca asta este o piedica cand ma voi duce la vizita medicala?

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

La medic o sa-ti atraga atentia, va trebui sa tii un tratament, nu cred ca e o bulina neagra pentru ca ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic din politie. Exista in fiecare resedinta de judet cate unul. El te poate indruma. Dar nu inteleg..vad foarte multe intrebari legatede Politie, Armata, etc si toate Facultatile acestea care ofera cate un loc de munca si echipament? Chiar asta va doriti? Sa raspundeti prompt la ordine? sau un loc de munca? Sau va place haina militara? Eu cred ca "piata locurilor de munca" ii sperie pe multi. Si atunci aleg ceva sau o Institutie care sa-l repartizeze pe unde o fi. Numai sa aiba un loc de munca. Stiti cu ce se mananca Politia, Armata, SRI-ul, Sie, etc? Sau doar asa ca este la moda? Mai bine v-ati gandi la ce stiti cu adevarat sa faceti cel mai bine. Functie de rezulattul analizei va alegeti drumul. Stiu pe cineva care doar stia sa scrie carti, si a ajuns mulionar din asta, doar publicand carti.Atat i-a trebuit, doar un stilou si hartie. Mai nou se face pe calculator, dar se pot si "fura" operele sau analizele sau proiectele. De aceea eu recomand hartia. Este cel mai sigur.