| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa dau la politehnica in Bucuresti si vreau sa stiu cat de buna este facultatea de mecanica si mecatronica, ma intereseaza in special daca este o facultate grea (fiindca asa si vreau sa fie) si daca la admitere dai examenul pentru o specializare anume cum ar fi optometria sau examenul este doar pentru mecanica si mecatronica iar in cadrul acesteia sunt toate aceste specializari sau subcategorii? Si mai vreau sa stiu si de ce este atat de usor examenul de admitere.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Cat de buna e ORICE facultate se verifica pe net dupa notele de admitere si numarul de inscrisi
mecanica, cam suna a "nu se ocupa toate locurile"
iar o facultate la care nu ai talent este grea pentru oricine si invers (imi place matematica la nebunie, ma duc la fac. de matematica si mi se pare super-usoara, PENTRU MINE)