| ImAnonymous a întrebat:

Vreau sa intreb daca dupa ce termini liceul poti sa te duci la armata. Poti sa intri chiar daca ai avut un liceu normal nu militar?
Si ce salariu iei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te angajezi, pe baza de contract, ca soldat profesionist sau poti urma o scoala militara de subofiteri/maistri militari sau ofiteri, bineinteles daca indeplinesti conditiile prevazute si reusesti la admitere.
Salariul il afli daca te intersezi la Centrul Militar din judetul tau si acolo afli si mai multe detalii.

2 răspunsuri:
| luky2 a răspuns:

Poti face orice liceu vrei apoi dai testele impuse de ei.salariu unui soldat acum e cam 1400 de lei. beneficiezi si de chirie daca nu ai locuinta.bafta

| Dragosburila a răspuns:

Sa sti ca la asta m.am gandit si eu, dar eu cred ca trebuia sa te inscrii la un liceu militar dupa ce termini clasa a8a,iar acolo poti/puteai intra nu mai cu medie foarte mare.