| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

Salutare, am 15 ani si as dori sa ma angajez în vară ori la Alex ori la Franco. Vreau să stiu dacă am voie să mă angajez si ce salariu as primi la amândouă ( separat ca uni nu au înțeles ce am vrut sa zic cu asta). Menționez ca as vrea să fiu un om care stă acolo în magazin care sa îmi prezinte un device ai vă răspunde la întrebări ( sper ca ati înțeles). Iar dacă nu pot obține acest post, ce altceva as putea face acolo? Menționez că nu stiu sa instalez Windows sau să repar telefoanele sau alte gadgeturi. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| pornofutbine a răspuns:

Nu poti fi angajat la Altex nici la Flanco ai 15 ani nici macar sezionier si din cate stiu firmele astea doua nu angajeaza sezionieri! Cauta sa fi sezonier la stranduri sau terase!

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce crezi ca ar angaja magazinele astea minori de 15 ani care sa interactioneze direct cu clientii. Nici macar undeva in depozit nu te anagjeaza.

| RB26DETT a răspuns (pentru suntserios):

Imagineaza-ti ca esti in altex si ai o nelamurire despre un laptop si vine asta si incepe sa-ti spuna, pai este bun, merge 'maincraft' pe el, merge metin2 laughing

| Sn4k3 a răspuns:

Sper ca e pusa la misto intrebarea laughing.

| Eduard619 a răspuns:

Poate sa stergi praful de pe rafurile firmelor mentionate de tine da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te angajezi la Flanco sau Altex ai nevoie de facultate la electronica. Tu esti copil. Nimeni nu angajeaza un copil.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Iauzi si la tine... toti vanzatorii de la Altex si Flanco sunt ingineri electronisti

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Faci si tu pe desteptul. N-am zis ca toti sunt ingineri. Dar eu am vrut sa ma angajaz reprezentant vanzari intr-un magazin de gen. Mi-a cerut facultate de electronica si vechime minim 2 ani. Tu daca n-ai de lucru stai relax. Nu te mai baga in seama.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Fugi bre de aici... cum sa iti ceara facultate de electronica pentru un vanzator? hai sa fim seriosi

ia uite...

http://www.altex.ro/echipa-de-vanzari-consultant-vanzari

cerinte pentru consultant de vanzari scrie clar ca ai nevoie minim de studii medii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Esti intr-o ureche azi. Ce ai baut? Unde ai vazut tu scris ca am vrut sa ma angajaez la Altex? Am zis ca la un magazin de gen. Poate fiecare cu cerintele sale, dar mie imi ceruse studii superioare si vechime in domeniu. La Altex nu am ajuns si nu ma gandesc sa lucrez la ei. Oricum, iti cer ei studii medii. Dar ai nevoie si de un minim de cunostinte. Nu angajeaza orice fraier cu 10 -12 clase care nu stie sa porneasca PC-ul.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Hai la McDonalds!

| 324B21 a răspuns:

Nu poti sa te "angajezi" la aceste firme. Firmele mari nu aganjeaza minori, sau persoane care n-au experienta necesara cu produsele (ar pierdea bani daca ar face-o).
Daca chiar vrei sa te angajezi (ai nevoie de bani? ai doar 15 ani) poate poti sa spel vase la vreo terasa sau cafenea. Am auzit ca unii minori se duc sa distribuie ziare, desi plata nu e buna. In general, la varsta asta, nu te asteapta sa fi platit serios.

| WeedMDFK a răspuns:

Te poti angaja la un KFC sau Subway pentru o slujba de vara, munca multă nu este doar stai, cureti mesele si dai cu matura atat!